Emsa 220 kva dizel generator E BD EM 0220 3 Faz 50Hz
1200 x 3600 x 2288 mm
2,452.0 kq
Emsa 220 kVA dizel generatoru, BAUDOUIN 6M16G2D0/S mühərriki və EMSA EGK280-170N alternatoru ilə təchiz edilmişdir. 50 Hz tezlikdə 3 fazalı, su soyutmalı, turboşarjlı və aftercooler sistemə malikdir.
1 il zəmanət
•
Çatdırılma
•
Servis dəstəyi
Məhsul haqqında
Emsa E BD EM 0220 model dizel generatoru, 220 kVA gücü ilə böyük sənaye və ticarət obyektləri üçün ideal enerji mənbəyidir. BAUDOUIN 6M16G2D0/S mühərriki və EMSA EGK280-170N alternatoru ilə təchiz edilmişdir. Turboşarjlı aftercooler su soyutma sistemi ilə yüksək performans təmin edir. 50 Hz tezlikdə 3 fazalı, səs keçirməz kanopiya və qabaqcıl xüsusiyyətlərlə təmin olunmuşdur.Əsas xüsusiyyətlər
Marka:
Emsa
Model:
E BD EM 0220
Çəki:
2,452.0 kq
Zəmanət:
1 il
| Engine | BAUDOUIN |
| Alternator Brand | Emsa |
| Model | E BD EM 0220 |
| Prime Power kVA | 200 |
| Prime Power kW | 160 |
| Standby Power kVA | 220 |
| Standby Power kW | 176 |
| Engine Model | 6M16G2D0/S |
| Engine Type | Heavy duty diesel engine |
| Engine Cycle | 4 |
| Cooling System | Water |
| Induction | Turbocharged - Aftercooler |
| Governor Type | Electronic |
| Combustion System | Direct |
| Displacement | 9.726 liters |
| Number of Cylinders | 6, in line |
| Bore and Stroke | 126 x 130 mm |
| Compression Ratio | 17:1 |
| Speed | 1500 rpm |
| Standby Power | 204 kW |
| Prime Power | 187 kW |
| Total Lubrication System Capacity | 22 liters |
| Total Coolant Capacity | 42 liters |
| Fuel Consumption 100% | 43.1 liters/hour |
| Fuel Consumption 75% | 32.4 liters/hour |
| Fuel Consumption 50% | 22.4 liters/hour |
| Alternator Model | EGK280-170N |
| Alternator Design | 4 pole, brushless |
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 229 kVA |
| Connection Type | Star |
| Voltage | 400 V |
| Phase | 3 |
| A.V.R. | SX460 |
| Voltage Regulation | ± 1% |
| Insulation System | Class H |
| Protection | IP23 |
| Rated Power Factor | 0.8 |
| Weight | 600 kg |
| Dimensions Option 1 | 1200 x 3600 x 2288 mm |
| Dimensions Option 2 | 1200 x 2850 x 1850 mm |
| Weight Option 1 | 2452 kg |
| Weight Option 2 | 2071 kg |
| Fuel Tank Capacity | 415 liters |
| Additional Features | 0: Cooling: Water Cooled 1: Frequency: 50 Hz 2: Phase: 3 3: Fuel Type: Diesel 4: Canopy: Modular type sound-proof, weatherproof rating IP 23, epoxy and polyester powder painted, lockable doors, emergency stop button, transparent panel inspection window, non-flammable acoustic foam, nano tech cleaning system 5: Maintenance: Easy maintenance, warning system for decreasing fuel with electronic fuel level sender, remote control system 6: Safety Protections and Alarms: High water temperature, low oil pressure, high & low engine speed, low radiator water level, over current load, high & low genset voltage, start/stop failure 7: Optional Equipments: Charge ammeter, moulded case circuit breaker (in automatic models), hospital/critical type silencer, mobile - trailer, synchronization control panel for 2-16 gensets, 3 pole/4 pole automatic transfer panel (A.T.S.), fuel and oil heater, alternator heater, automatic fuel filling system, fuel-water separator filter, PMG warning system 8: Silencer Options: Standard industrial type, critical type, hospital type 9: Canopy Options: Standard canopy, super silent canopy, extra super silent canopy (thicker insulation) 10: Genset Controllers: Datakom Smart 500-mk2 (standard), optional controllers include Datakom SMART 200, Datakom D500, Datakom D500-GSM, DEEPSEA 6120, DEEPSEA 7320, ComAp AMF25, and synchronization system controllers like DEEPSEA 8610, DEEPSEA 8620, DEEPSEA 8660, ComAp InteliGen BaseBox, ComAp InteliGen 200 |
| Quality Standards | Manufactured in compliance with VDE 0530, BSE 4999 BS5000, IEC 34, EN12601, EN60204-1, TS ISO 8528-1 … -13, EN12100-1, EN12100-2, EN61000-6-4, EN61000-6-2, EN61000-4-11, EN61000-4-6, EN61000-4-5, EN61000-4-2 |
Ölçülər və çəki
| Ölçülər | 1200 x 3600 x 2288 mm |
| Çəki | 2,452.0 kq |
Zəmanət məlumatları
| Zəmanət müddəti | 1 il |
| Servis dəstəyi | 7/24 texniki dəstək |
| Çatdırılma | Pulsuz çatdırılma |